Desert Eagle benzersizdir ve çok fazla ateş gücü taşır. Desert Eagle (Çöl Kartalı) tabancasının nasıl kullanabildiğini aşağıda açıkladık.

Desert Eagle

İşte Desert Eagle Tabancasını Bu Kadar Özel Yapan Şey

1980’lerin ortalarında, güçlü ve yeni bir tabanca hızla silah ünlüsü statüsüne ulaştı. Desert Eagle, ağır revolver mermilerini yarı otomatik tabanca platformuna taşıyan yenilikçi bir tasarımdı. Tabanca düzinelerce aksiyon filminde gösterildi ve pahalı olmasına ve askeri hizmetler tarafından yaygın olarak benimsenmemesine rağmen bir ün kazandı.

41’lik, 44’lük, 440 Cor-bon ve 50 AE kalibrelik mermi kullanan Desert Eagle modelleri bulunur. 357 kalibrelik versiyonu 9,41’lik ve 44’lüğü 8, 440 Cor-bon ve 50 AE (Action Express) kullanan modeli de 7 mermi alır. Kullandığı mermilerden dolayı çok güçlü bir tabancadır ancak 50 AE kullanan versiyonun geri tepmesinin yüksek olması, silahın oldukça ağır ve büyük olması nedeniyle kullanışlı değildir. Bu silahın çeşitli ağırlıkları vardır. 1–2 kg arasındaki çeşitleri silahın gerçekten kuvvetli olduğunu gösteriyor.

Ancak geri tepmesinin yüksek oluşu sadece 50 AE kullanan uyarlamasında geçerlidir, özellikle birçok silah kullanıcısı 357.’lik versiyonun geri tepmesinin standart 9 mm tabancalardan daha az olduğunu söylemektedirler. Bu sebeplerden dolayı hiçbir ordu ve polis gücü tarafından kullanılmaz. Televizyon programları, filmler ve video oyunları sayesinde ünlü olmuş; özellikle de çok büyük ve ağır olması nedeniyle kullanışlı olmayan bir silahtır. Namlusu blok döküm ve tek parçadır. Önden bakıldığında üçgen şeklindeki tasarım, namlunun çabuk soğumasında büyük rol oynar.

Desert Eagle gazla mı çalışıyor?

En yaygın olarak yarı otomatik tabancalarda görülen kısa geri tepme veya geri tepme tasarımlarının aksine, normalde tüfeklerde bulunan gazla çalışan bir fırlatma / hazne mekanizması kullanır . Bir mermi ateşlendiğinde, gazlar, haznenin önündeki namludaki küçük bir delikten dışarı taşınır.

Benzer  Modeller

Magnum Research firması tarafından üretilen iki model söz konusu tabancayla anılırlar bunlar Jericho 941 ve Micro Desert Eagle’dır. Jericho 941 9×19 Parabellum, .41 AE ve .45 ACP kalibrelerinde üretilen ve normal boyutlarda iki kademeli horoz ve tek parça altıgen yiv-setli namluya sahip yüksek isabet oranında bir tabanca ancak micro desert eagle küçük kısa menzilli .680 ACP kalibresinde üretilen yakın mesafe nefsi müdafa hafif bir tabancadır ve sadece piston yapısı Desert Eagle’a benzer.

Desert Eagle 357 Magnum

Desert Eagle Silah İlanları