SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi üye olmadan önce bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz.

Silahtechizat.com.tr sitesini kullanan kullanıcılarımız aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

KULLANIM KOŞULU:

silahtechizat.com.tr web sitesi sadece "Ruhsat Belgeli’ silahlara sahip kişilerin noter huzurunda hibe etmelerine aracılık ve kolaylık sağlayan, gerçekleştirilen işlemlerden herhangi bir şekilde bir kazanç/kar sağlama amacı olmayan, yapılacak işlemlere herhangi bir şekilde taraf olmayan, yalan beyanlara veya dolandırıcılık faaliyetlerinden sorumlu olmayan bir web sitesi platformdur.
 
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ:
 
Bu sözleşme WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR web adresi ile Kullanıcı sıfatında yer alan üye arasındaki sözleşmedir.

Buna göre;

1- Kullanıcı sıfatında yer alan tüm kişiler, www.silahtechizat.com.tr adresine üye oldukları an ve sonrasında ‘SATIŞ SÖZLEŞMESİNİ’ tamamen okuyup anladıklarını ve tüm şartları kabul ettiklerini beyan etmiş olmaktadırlar.

2- Mesafeli Satış Sözleşmesinin Konusu, satıcı sıfatında yer alan üye ile alıcı sıfatında yer alan üye arasında yapılan işleme yönelik gerçekleştirilen eylemlerle ilgili olarak, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun, Mesafeli Satış Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. Kaynak: 

3- Platform sağlayıcı site : WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR – stechizat@gmail.com.tr 

4- Platform üyeleri KULLANICI olarak adlandırlan ve WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR sitesine üye olan tüm kişilerdir.

5- Sözleşme konusu ve ürün bilgileri: Silah ve silah sayılabilecek parçalar haricinde satılabilecek aksesuarlar (Kanunlar gereği sitemiz üzerinden silah satışı kesinlikle yapılmamaktadır.) Satılan ürünler konusunda verilen vaatler Alıcıya bildirilmeden değişiklik gösterebilmektedir.

6- Kullanıcı, Madde 5’te yer alan ürünün nitelik, fiyat, teslimat, ödeme türü vb. konuları okuyup bilgi sahibi olduğunu beyan eder.

7- İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. İşbu Üyelik Sözleşmesi (SÖZLEŞME), WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR tarafından işletilen internet adresinde ürün almak, ürün hibe veya satış işlemi yapmak isteyen üyeler ile WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR arasında yapılan üye kayıt sözleşmesidir. Bu sanal sözleşmeyi okuyup, onaylayan üyelerin girmiş oldukları bilgiler doğru kabul edilerek WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR ile üye arasında sözleşme kayıtsız şartsız kabul edilmiş sayılmaktadır.

2. WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR işbu sözleşmeyi tek taraflı değiştirme hakkına sahip olduğunu üyeler kabul etmiş sayılmaktadır. Üyeler belirli kurallar doğrultusunda WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR web sitesinde diğer kişilerle iletişime geçebilir ve paylaşım yapabilmektedir. Siyasi amaçlı paylaşımların tespit edilmesi durumunda üyelerin üyelikleri kayıtsız şartsız silinecektir.

3. SÖZLEŞME gereği kullanıcıların yasal olmayan işlemler yaptığının tespiti sağlanırsa veya etik olmayacak şekilde diğer kullanıcılara yönelik saldırıların olması durumunda WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR adresinde yer alan kişi bilgileri gerekli kurumlar ile paylaşılacak olup bunun dışında herhangi bir sebep ile kurum, kişi farketmeksizin kişi bilgileri tarafımızca saklı tutulacaktır.

4. Kullanıcı üye işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, site içerisinde yapmış olduğu tüm işlemler kendi sorumluluğunda olacağını kabul etmiş sayılmaktadır. Yasalara aykırı olarak yapılan işlemler WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR adresine hiç bir sorumluluk yüklemez.

5. Üye olup, site üzerinde ilan veren üye, verdiği ilanın yasalara uygunluğunu, ilgili mevzuatı ve yasaları takip ederek bilmekle sorumludur. İlan veren kişilerin 7226 Bazı Maddelerde Değişiklik Yapılmasına Yönelik Kanun, 2521 Sayılı Avda ve Sporda Kullanılan Tüfekler, Nişan Tabancaları ve Av Bıçaklarının Yapımı, Alımı, Satımı ve Bulundurulmasına Dair Kanunu Uygulanmasına Yönelik Yönetmeklik, 10235 sayılı Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkında Kanun ile 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Malzemeler ile İlgili kanun maddelerini okumuş ve anlamış sayılmaktadır.

6. Her türlü yasal olmayan girişimleri yasaktır ve WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR web adresi yasak olan hiç bir konuda sorumluluk kabul etmez.

7. WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR isim hakkı özeldir. İzinsiz kullanımı yasaktır. Sitede üye tarafından yasal olmayan girişimlerden ötürü WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR adresi sorumlu tutulamaz, rucu edilemez.

8. Kullanıcılar üye olmayı kabul ettikten sonra site üzerinde kişisel haraketlerinden dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlık, her türlü iddia, talep gibi beyanlarından WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR adresi sorumlu tutulamaz, tazminat gibi davalar açılamaz.

9.WWW.SİLAHTECHİZAT.COM.TR adresi üyeleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir platformdur. Üyeler kendi aralarındaki ilişki, konuşma, davranış WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR adresi sorumlu tutmaz. Hiçbir üye ve WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR adresi ortak değildir. Site tamamen aracı/yer sağlayıcı/kişilerin bir araya gelmesini kolaylaştıran bir platform sitesidir. WWW.SİLAHTEÇHİZAT.COM.TR kullanıcıların ve benzer platformların öneri, şikayet, talep vb. konularını dikkate alır ve önemser. Bu anlamda üyeler ile ilgili gelecek şikayetler sonucunda şikayet edilen üyenin üyeliği derhal sonlandırılır.

Bu sözleşme dokuz (9) maddeden oluşmaktadır. Taraflar bu maddeler doğrultusuda sözleşmeyi kabul etmiş sayılmaktadırlar. Her türlü hukuksal sorunlarda Türkiye Yerel Mahkemeleri yetkilidir.

KULLANICILARIN DİKKATİNE !!!

1- www.silahtechizat.com.tr web sitesi, ruhsatlı silah sahibi kişiler ile noter yolu ile hibe alacak kişileri bir araya getirmeyi hedefleyen bir platformdur.
2- Platform, Kanunda yer alan tüm mevzuat ve yönetmeliklere uyar ve yasa dışı hiç bir fiili hareketi kabul etmez.
3- Platforma üye olan kullanıcılar, hibe eden: ruhsatlı silah sahibi, hibe alan: ruhsatlı silah almaya haiz kişi ) olarak tanımlanmaktadır.
4- Platforma üye olan tüm kullanıcılar  Kullanım Koşullarını Kabul etmiş sayılırlar ve oluşabilecek yasalara aykırı tüm eylemlerden kişinin kendisi sorumludur.
5- Web sitemizden veya diğer benzer siteler üzerinden hibe olarak devir alacağınız silahların ruhsatını, dilekçesini ve gerekirse hibe edecek kişinin kimlik fotokopisini görmeden herhangi bir işlem gerçekleştirmeyiniz.
6- İşlemleriniz sırasında kendisini belirli meslek gruplarından olduğunu söyleyen kişilere itibar etmeyiniz.
7- Silah hibe işlemleri Noterler üzerinden gerçekleşir. Bunun dışında hiç bir devir işlemi yasalara uygun değildir.
8- Tüm kullanıcılar yasalara ve mevzuata daha hızlı erişmesi için sitemizde bir araya getirdik. Lütfen okuyunuz.

Silahtechizat.com.tr yasalara ve mevzuata aykırı hiç bir fiili kabul etmez.

uygun olarak  bir araya getirmeyi hedefeleyen bir platformdur.

  • Web sitemizden veya  diğer siteler üzerinden hibe alacağınız silahın ruhsatı, dilekçe ve kullanıcı kimlik fotokopisini görmeden önce kapora göndermeyiniz.
  • İşlemleriniz sırasında kendisini belirli meslek gruplarından olduğunu itham eden kişilere yönelik dikkatli olunuz ve itibar etmeyiniz.
  • Silah ücretini noter işlemleri safhasında veya sonrasında takdim etmeniz her iki taraf içinde güvenilir olacaktır.
  • Gerekli yasal mevzuata ulaşmak için tıklayınız.

Güvenli işlemler dileriz.