SwissMiniGun ve Minyatür Revolver C1ST

Bugün sizlere dünya’nın en küçük silahını ve üreticisi olan firmayı tanıtacağız.

%100 İsviçre yapımı olan ve Guinness Rekorlar Kitabına girmiş en küçük silahları üreten SwissMiniGun firmasını İsviçre’de tam yetkili ve lisanslı bir silah ustası şirketi. Bilindiği gibi saat, mücevher ve minyatür alanında ünlü olan İsviçre bu geleneğini son teknolojilerden yaralanarak minyatür silah yapımını da mümkün kılmış. Revolver C1ST minyatür silah çift etkili bir tabanca ve gerçek boyutlu bir tabancada bulunan tüm özelliklere sahip. Bazı ülkelerde ateşli silah bazı ülkelerde ise  ateşli silah olmayan olarak sınıflandırılan bu silahtan sipariş etmeniz bulunduğunuz ülkeye göre farklılık gösterebilmekte. Örneğin Kanada ve Fransa’dan ateşli olmayan silah olarak sipariş edilebilir fakat bu silahların ithalatı için ithalat izin belgesi istenmektedir.  İtalya, İngiltere ve ABD gibi ülkeler ise bu silahın ithalatına izin vermemektedir. Ayrıca üretici firma kendileri ile iletişime geçilmesi halinde bu silahın ülkenizde nasıl sınıflandırılacağını öğrenmenize yardımcı olmak için proforma fatura, resimler, balistik grafikler, teknik veriler gibi gerekli tüm ayrıntıları göndermektedir.

Biraz da Minyatür Revolver C1ST’den bahsedelim. Bu silahın toplam uzunluğu 5.5 cm’yi geçmemekte ve kendisi için özel olarak üretilen için  dünyanın en küçük ağızlı ateşli mühimmatı olan 2.34 mm kalibre mühimmatı kullanmaktadır. Mini kutusu içerisinden Paslanmaz çelik Minyatür Tabanca, deri kılıfı, 24 canlı ve 24 boş kartuş ve bir temizleme seti çıkıyor. Ayrıca bir yıl da garanti verilekte. Silahın fiyatı İsviçte’den teslim edilecekse 6500 İsviçre Frangı’dır. İthalat yoluyla elde edilecekse KDV’den muaftır fakat sigorta ve teslimat şartları sebebiyle fiyatı 6300 İsviçte Frangı olarak çıkmaktadır. Alıcı ülkenin kendine has bir vergisi vs varsa alıcı tarafından karşılanacaktır. Mermilerin fiyatı ise mermi başına 10 Frang olarak firmanın sitesinde belirtilmiştir.

Meraklı silah severler için bu silahın Youtube üzerinde birçok videosu ve internette bir çok fotoğrafı bulunmakta. Daha ayrıntılı incelemek isteyen silah severler ise üretici firmanın resmi sitesi olan www.swissminigun.ch ye tıklayarak ayrıntılı bilgiyi elde edebilirler.

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

SwissMiniGun

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!